دسته‌بندی نشده

شیردهی: چگونه شیر خود را افزایش دهیم؟

شیردهی: چگونه شیر خود را افزایش دهیم؟

شیردهی: چگونه شیر خود را افزایش دهیم؟

 

خیلی به شیر خوردن کودک توجه کنید ولی اصرار نکنید

هر چه نوزاد شما بیشتر شیر بخورد، بدن شما شیر بیشتری تولید می کند. از یک برنامه سخت پیروی نکنید. به نوزاد خود هر زمان که گرسنه است، تا زمانی که می‌خواهد، شیر بدهید، مخصوصاً در هفته‌های اول پس‌انداز کردن غذا، و وقتی سینه اول خالی شد، سینه دیگر را به او بدهید.

 

نگران نباشید  

بسیاری از تازه مادران فکر می کنند که شیرشان کم است در حالی که در واقع هیچ مشکلی وجود ندارد. تا زمانی که کودک شما هوشیار، فعال است و به طور منظم پوشک را پر و خیس می کند، احتمالاً شیردهی شما خوب است. به یاد داشته باشید، ممکن است چند روز بعد از زایمان طول بکشد تا شیر شما وارد شود. در همین حال، کودک شما آغوز می گیرد که اولین مرحله غلیظ شیر مادر است و همینطور سرشار از مواد مغذی می باشد.

 

سعی کن استراحت کنی  

کمبود خواب واقعاً بر تولید شیر شما تأثیر منفی می گذارد. اگر شاغل هستید می توانید، یک “مرخصی بعد از زایمان” بگیرید. از تعهدات بیرونی خود بکاهید و چند روز را به جز استراحت با کودکتان و شیردهی تا حد امکان کارهای کمتری انجام دهید. (البته، این کار با اولین نوزاد راحت تر از زمانی است که شما فرزندان بزرگتری دارید که به توجه شما نیز نیاز دارند.)

 

استرس را رام کنید  

در حالی که استرس ممکن است تولید شیر را کاهش ندهد، اما می‌تواند رفلکس فرورفتگی (که شیر را به مجرای شیر شما آزاد می‌کند) را مختل کند و دریافت آنچه را که نیاز دارد برای کودک دشوارتر کند. مراقب خودتان باشید تا بهترین حالت را برای کودکتان داشته باشید. از شریک زندگی، خانواده یا دوستان خود بخواهید در موارد دیگر کمک کنند. به مهمانانی که روزهای اولیه با شما قرار است ملاقات کنند بگویید که چند هفته منتظر بمانند تا بتوانید در آرامش شیر بدهید و شیر خود را تامین کنید.

 

دریافت پشتیبانی  

به دنبال مادران جدید دیگری باشید که شیر می دهند و به یکدیگر تکیه می کنند. اگر مادر، دوست یا مادربزرگ شما شیرداده و ب اتجربه است، از آنها بپرسید که چه چیزی کمک کرده است. اگر در حین تامین شیر خود احساس آسیب پذیری می کنید، از افرادی که نقش اصلی را در این آسیب پذیری دارند یا از شیردهی شما حمایت نمی کنند یا شیردهی را برای شما سخت می کنند دوری کنید.

 

نوشیدن مقدار زیادی آب  

اگر کم آب شوید، شیر کمتری تولید خواهید کرد. مشغول شدن و پرت شدن حواس با نوزاد آسان است، بنابراین یک بطری آب همراه خود داشته باشید و بطری ها را در جایی که معمولا شیر می دهید نگهداری کنید. همچنین سعی کنید از غذاهایی که به طور طبیعی سرشار از آب هستند مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنید.

به خودت بیشتر غذا بده بعد به بچه شیر بده  

برای حفظ میزان شیر و سلامت خود، اگر به طور انحصاری کودکتان از شیر مادر تغذیه می کند، باید روزانه حدود 300 تا 500 کالری بیشتر از آنچه برای حفظ وزن قبل از بارداری نیاز داشتید، دریافت کنید. بهترین رژیم غذایی برای یک زن شیرده صرفاً یک رژیم غذایی معمولی، سالم، متعادل و غنی از میوه ها، سبزیجات و غلات کامل است.

 

منتظر بمانید تا از بطری های شیر و دستگاه های شیرکشی استفاده کنید  

تغذیه با شیشه شیر برای بعداً خوب است، اما در چند هفته اول پس از ایجاد شیر، کودک شما باید تمام مکیدن خود، یا حداقل تا حد امکان، را در سینه انجام دهد. نوزاد سینه شما را بسیار بهتر از پمپ تخلیه می کند، بنابراین در پاسخ به سیگنال های کودک در مقایسه با دستگاه، شیر بیشتری تولید خواهید کرد.

شیردهی: چگونه شیر خود را افزایش دهیم؟

شیردهی: چگونه شیر خود را افزایش دهیم؟

کمک گیاهی؟  

برخی تصور می کنند برخی گیاهان دارویی برای بسیاری از زنان اثرات افزایش دهنده شیر دارند. یکی از آنها شنبلیله است، دانه ای که اغلب در آشپزی استفاده می شود. یکی دیگر از مکمل های رایج مورد استفاده، خار مریم است. تحقیقات در مورد اینکه آیا هر یک از این مکمل‌ها واقعاً تولید شیر را تحریک می‌کنند یا خیر مشخص نیست، اما به طور کلی مصرف آنها در دوران شیردهی بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود. از مصرف شنبلیله در دوران بارداری اجتناب کنید، زیرا ممکن است باعث انقباضات رحمی شود. قبل از استفاده از هر مکمل گیاهی با پزشک خود صحبت کنید.

 

شیردهی: چگونه شیر خود را افزایش دهیم؟

شیردهی: چگونه شیر خود را افزایش دهیم؟

غذاها و شیر مادر  

برای تولید شیر بیشتر نیازی به خوردن غذاهای خاصی ندارید. فقط یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید که شامل انواع سبزیجات، میوه ها، غلات، پروتئین و کمی چربی باشد. برخی تحقیقات نشان می دهد که سیر، پیاز و نعناع طعم شیر مادر را متفاوت می کند، بنابراین ممکن است کودک شما بیشتر شیر بخورد و به نوبه خود، شیر بیشتری تولید کنید. اگر نوزادتان بعد از خوردن کلم بروکلی، کلم یا لوبیا دچار گاز گرفتگی به نظر می رسد، آن غذاها را کنار بگذارید.

 

سینه های خود را ماساژ دهید  

ماساژ سینه می تواند به افزایش حجم و محتوای چربی شیر شما کمک کند. هنگامی که کودک شما در حال خوردن شیراست (بیشتر از نوشیدن خود را آرام می کند)، سینه خود را در نزدیکی سینه و سپس کمی جلوتر به سمت نوک پستان ماساژ دهید و منتظر بمانید تا کودک کمی شیر بخورد. سپس ناحیه دیگری از همان سینه را ماساژ دهید و منتظر بمانید تا مجدد کودک شیر بیشتری بخورد و مجددا تکرارکنید. 

 

داروهای خود را بررسی کنید  

برخی داروها می توانند شیردهی را تحت تأثیر قرار دهند. داروهای رایجی که ممکن است باعث کاهش شیر شما شوند عبارتند از آنتی هیستامین ها ، دیورتیک ها، داروهای ضد بارداری هورمونی حاوی استروژن و برخی از داروهای کاهش وزن. در مورد جایگزین ها با پزشک خود مشورت کنید.

 

مشاوره بگیرید 

اگر به سختی می توانید شیردهی را تحمل کنید، یک متخصص با تجربه و بدون قضاوت می تواند نجات دهنده باشد. یک مشاور شیردهی را در نظر بگیرید تا به شما در مورد مواردی مانند بهترین روش های شیردهی توصیه مفید داشته باشد. (گاهی اوقات مادر یا دوست باتجربه مادر بودن می تواند مشاوره عالی بدهند!)

خوشحالیم که این مطلب را خواندید در ادامه این دو محصول شیرافزا می تواند به افزایش شیر مادر کمک کند هزینه ارسال این محصولات رایگان است.

قیمت قطره گیاهی شیرافزا گل دارو 30 میلی لیتر

قطره گیاهی شیرافزا گل دارو 30 میلی لیتر

ویژگی های قطره شیرافزا

  • قطره گیاهی حاوی عصاره رازیانه،شنبلیله و زیره
  • افزایش شیرمادر
  • اشتهاآور مادر
  • تحریک ترشح شیر

کارایی کپسول شیرافزا گل دارو 30 عدد

کپسول شیرافزا گل دارو 30 عدد

ویژگی های شیرافزا

  • مکملی گیاهی برای افزایش شیرمادر
  • حاوی رازیانه،شنبلیه،زیره و شوید
  • اشتهاآور مادر برای تامین نیازهای تغذیه ای
  • محرک ترشح شیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *