دسته‌بندی نشده

نوزادان چه میزان باید شیر خشک مصرف کنند؟

نوزادان چه میزان باید شیر خشک مصرف کنند؟

نوزادان چه میزان باید شیر خشک مصرف کنند؟

هنگامی که شیر می دهید برای اینکه تشخیص دهید کودک شما به چه میزانی از غذا نیاز دارد معمولا می توان یک محاسبه ساده انجام داد. شما می توانید برای تشخیص میزان شیرخشک این مقاله را مطالعه کنید. اینکه پرستار بچه یا مادر باید چه میزانی از شیر خشک را به کودک بخوراند را می توان به شکل سنتی از روی پوشک عوض شده کودک نیز تشخیص داد. البته دستورالعمل هایی به صورت تقریبی وجود دارد و فرمول های ساده ای که نشان می دهد به شکل تقریبی چقدر نیاز است کودک شیرخشک در طول روز مصرف کند.

اما این دستورالعمل ها با برخی اشتباهات نیز همراه هستند. نوزادانی که با شیشه شیر تغذیه می شوند، درست مانند نوزادانی که با شیر مادر تغذیه می شوند، می دانند چه زمانی به اندازه کافی سیر شده اند. اما از آنجایی که شیر خشک توسط پرستاران یا مادران داده می شود، پس تنظیم مقدار آن نیز توسط آنها انجام خواهد گرفت. بهتر است سعی کنید هنگامی که به کودک شیشه شیرش را می دهید تا آخر به کودک شیر را بخورانید. می توانید به نشانه هایی از کودک که به شکلی بیان می کند گرسنه است نگاه کنید،یعنی می توان به جای اینکه مقدار مشخصی را تعیین کنید به این مورد توجه کنید که کودک چه زمانی اشتها دارد تا غذایش را بخورد. تا زمانی که کودک شما به اندازه کافی وزن اضافه می کند، به اندازه کافی پوشک خود را خیس و کثیف می کند و شاد و سالم است، می توانید مطمئن باشید که به هدف خود رسیده اید.

راهنمای تغذیه شیرخشک با فرمول

بنابراین، با توجه به این موارد که بیان شد، ممکن است هنوز از خود بپرسید که به طور کلی کودک شما به چه مقدار شیر خشک نیاز دارد. به عنوان یک قاعده کلی، نوزادان زیر 6 ماه که شروع به غذا خوردن نکرده اند، باید 2 تا 2½ شیر خشک به ازای هر گرم از وزن بدن خود را در یک دوره 24 ساعته مصرف کنند. در عمل، بسته به اندازه و خلق و خوی کودک شما، ممکن است بین 950 سی سی یا میلی لیتر در روز باشد. بنابراین، اگر وزن کودک شما 4 کیلوگرم  است، می تواند 7/. گرم شیر خشک در روز به او بدهید.

اما به یاد داشته باشید، هر نوزادی متفاوت است – نوزادان بزرگتر بیشتر از نوزادان کوچکتر شیر می نوشند، اشتهای کودک شما ممکن است در طول روز و شیردهی متفاوت باشد. بنابراین، این دستورالعمل‌ها را به‌عنوان تقریبی در نظر بگیرید – در مورد اینکه چه مقدار شیر خشک باید در هر وعده غذایی به کودکتان بدهید یک مقدار مطلق وجود ندارد، همیشه باید به نشانه های گرسنگی کودک خود توجه کنید. اگر حواس کودک در حین شیر خوردن پرت شود، احتمالا به اندازه کافی سیر شده است. اگر بطری را خالی کند و شروع به زدن لب هایش به همدیگر کند، ممکن است همچنان گرسنه باشد.

یک نوزاد تازه متولد شده به چه مقدار شیر خشک نیاز دارد؟

کودکان خردسال، به ویژه نوزادان، در برابر بیماری های ناشی از غذا آسیب پذیر هستند. نوزادان ممکن است در مبارزه با عفونت ها مشکل داشته باشند زیرا سیستم ایمنی آنها هنوز به طور کامل توسعه نیافته است.

سازمان بهداشت توصیه می کند که نوزادانی که نارس هستند، وزن کمی هنگام تولد دارند یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند، در صورتی که از شیر مادر تغذیه نمی کنند، شیر خشک مایع به شکل استریل تولید شده را به آنها بدهید.

دو نوع شیرخشک مایع برای نوزادان وجود دارد:

آماده برای تغذیه

کنسانتره های مایع

شیرخشک مایع آماده برای تغذیه نوزاد بسیار مناسب است و برای تولید، شیر خشک تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد.

کنسانتره مایع برای رقیق شدن به آب نیاز دارد. برای رقیق کردن باید شیرخشک را در آب جوشیده و سپس سرد کرده و میزان گرمای آن باید بین دمای اتاق و دمای بدن باشد.

برای مراقبین کودک و والدینی که ممکن است به شیر خشک مایع نوزاد دسترسی نداشته باشند، یا زمانی که شیر خشک مایع مناسب برای نوزادان در دسترس نیست، می توان از شیر خشک پودری استفاده کرد.

فرمول پودری برای نوزادان

شیرخشک پودری برای نوزادان سالم و کامل و همچنین برای نوزادانی که نارس هستند، وزن کمی در هنگام تولد دارند یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند در شرایطی که شیر خشک مایع استریل برای نوزادان در دسترس نیست، قابل استفاده است. در نتیجه، اگر به درستی تولید نشود، پودر شیرخشک نوزاد می‌تواند کودک را در معرض باکتری‌های بالقوه مضر مانند Cronobacter spp قرار دهد. پرستاران کودک و والدین باید مطمئن شوند که شیرخشک پودر شده برای نوزادان به درستی و تحت نظارت مراکز بهداشت تهیه شده است، تا خطرات بیماری های ناشی از غذا برای کودک کاهش یابد.

تهیه و نگهداری شیرخشک پودری برای نوزادان

با رعایت این مراحل در خانه می توانید خطر ابتلا به بیماری های ناشی از غذا را برای نوزاد خود کاهش دهید:

مکان خود را آماده کنید:

قبل از شروع کار، میز و دست های خود را با آب گرم و صابون تمیز کنید.

ظروف و دماسنج دیجیتالی مواد غذایی را تمیز و ضدعفونی کنید.

بطری‌ها، نوک بطری ها، قاشق‌ها، درب‌ها و سایر تجهیزات را با جوشاندن در ظرف باز پر از آب به مدت دو دقیقه استریل کنید. اجازه دهید در برابر هوا خشک و خنک شوند. اگر نمی خواهید فوراً از آنها استفاده کنید آنها را با یک دستمال استریل خشک کنید.

فرمول را آماده کنید:

برای نوزادان نارس و کم وزن زیر دو ماه یا نوزادان با سیستم ایمنی ضعیف

آب را به مدت 2 دقیقه بجوشانید.

آب را تا 70 درجه سانتی گراد خنک کنید (این حدود 30 دقیقه طول می کشد)، مقدار مورد نیاز آب را در یک بطری استریل شده بریزید و پودر را طبق دستورالعمل سازنده اضافه کنید. نگهداری آب در دمای 70 درجه سانتی گراد باکتری های مضر بالقوه را از بین می برد.

شیر خشک را در اسرع وقت پس از تهیه و خنک شدن بین دمای اتاق و بدن درست کنید. همیشه دمای شیر خشک را در قسمت داخلی بر روی مچ دست خود قبل از خوراندن به کودک بررسی کنید تا مطمئن شوید که خیلی گرم نیست.

هنگامی که شروع دادن شیرخشک به کودک کردید، بطری باید ظرف 2 ساعت تمام شود. تمام باقی مانده شیرخشک نیز باید دور ریخته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *