دسته‌بندی نشده

برای درمان و کاهش درد سردرهای میگرنی چی بخوریم؟

برای درمان و کاهش درد سردرهای میگرنی چی بخوریم؟
علائم میگرن می تواند روند صحیح زندگی روزمره را سخت کند. این سردردهای شدید می توانند باعث درد ضربان دار، حساسیت به نور یا صدا و حالت تهوع شوند.
چندین داروی تجویزی میگرن را درمان می کنند، اما می توانند با عوارض جانبی ناخواسته همراه باشند. خبر خوب این است که ممکن است جایگزین های طبیعی وجود داشته باشد که می توانید امتحان کنید. برخی ویتامین ها و مکمل ها ممکن است دفعات یا شدت میگرن شما را کاهش دهند.
گاهی اوقات، راهکارهایی برای درمان میگرن که برای یک فرد موثر است، تسکین کمی برای فرد دیگر ایجاد می کند. آنها حتی ممکن است میگرن شما را بدتر کنند. به همین دلیل مهم است که با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود کار کنید. آنها می توانند به ایجاد یک برنامه درمانی که برای شما مناسب است کمک کنند.
هیچ ویتامین یا مکمل یا ترکیبی از ویتامین ها و مکمل ها ثابت نشده است که به تسکین یا پیشگیری از میگرن در همه افراد کمک کند. این تا حدی به این دلیل است که سردردهای هر فردی متفاوت است و محرک های منحصر به فردی دارد.
با این حال، مکمل‌های تغذیه‌ای که در ادامه می‌آیند، علمی از اثربخشی آنها حمایت می‌کنند و ممکن است ارزش امتحان کردن را داشته باشند.


آیا ویتامین ها می توانند به درمان میگرن کمک کنند؟


درک این نکته مهم است که تحقیقات زیادی در مورد ویتامین هایی که ممکن است به میگرن کمک کنند وجود ندارد. به طور کلی، هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که ثابت کند یک ویتامین یا مکمل خاص می تواند از میگرن جلوگیری کند یا علائم را برای همه تسکین دهد.
افرادی که میگرن را تجربه می‌کنند می‌توانند محرک‌ها و نیازهای تغذیه‌ای متفاوتی داشته باشند، که تعیین دقیق ویتامینی را که به آن کمک می‌کند دشوار می‌کند. افرادی که برخی از مواد مغذی کمی دارند ممکن است یک ویتامین را مفید بدانند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نه.
با این حال، چند ویتامین وجود دارد که دانشمندان به عنوان داروهای بالقوه میگرن روی آنها تحقیق کرده اند. شواهد محدود نشان می دهد که ویتامین ها و مکمل های زیر ممکن است به کاهش شدت یا دفعات حملات میگرن کمک کنند:
ویتامین B2 (ریبوفلاوین)
منیزیم
CoQ10
تب
ویتامین دی
ملاتونین
ویتامین B2، منیزیم و کوآنزیم Q10 از جمله ویتامین‌ها و مکمل‌هایی که اغلب توصیه می‌شوند، هستند.
با این حال، یک بررسی در سال 2019 اشاره می کند که اغلب مطالعات در این زمینه کوچک یا با کیفیت پایین هستند، که می تواند تعیین اینکه آیا ویتامین ها کمک می کنند یا خیر.


منیزیم

این ماده معدنی که در بدن و در بسیاری از غذاها، به ویژه غذاهای پر فیبر وجود دارد، با فعال کردن آنزیم‌ها در بدن عمل می‌کند و برای انتقال عصبی و سایر عملکردهای مهم حیاتی است. افراد مبتلا به میگرن ممکن است سطح منیزیم کمتری نسبت به افرادی که میگرن ندارند، داشته باشند، به همین دلیل ممکن است موثر باشد.
بهترین شواهد از یک مطالعه در سال 1996 در مورد سفالالژیا بر روی 81 بیمار است که به مدت 12 هفته هر روز 600 میلی گرم منیزیم یا دارونما دریافت کردند. در گروه منیزیم، دفعات حملات 41.6 درصد در طی هفته های 9 تا 12 و 15.8 درصد در گروه دارونما کاهش یافت. کسانی که منیزیم مصرف می کردند روزهای میگرنی کمتری داشتند و داروهای کمتری برای درمان علائم مصرف کردند.
دوز توصیه شده: 600 میلی گرم در روز برای پیشگیری.
عوارض جانبی: کاهش فشار خون، اسهال.


ویتامین دی


محققان تازه شروع به بررسی نقش ویتامین D در میگرن کرده‌اند. حداقل یک مطالعه منبع معتبر نشان می دهد که مکمل ویتامین D ممکن است به کاهش دفعات حملات میگرن کمک کند. در آن مطالعه به شرکت کنندگان 50000 IU ویتامین D در هفته داده شد.
قبل از شروع مصرف مکمل ها، از پزشک خود بپرسید که بدن شما به چه مقدار ویتامین D نیاز دارد. همچنین می توانید برای راهنمایی کلی به شورای ویتامین D مراجعه کنید.


کوآنزیم Q10

مانند ریبوفلاوین، کوآنزیم Q10 که گاهی اوقات coQ10 نامیده می شود، نوعی تابولیسم است. غذاهایی مانند جگر، غلات کامل و ماهی های روغنی مانند سالمون منابع غذایی اولیه برای این ویتامین هستند.
برخی مطالعات نشان می‌دهند که کوآنزیم ممکن است به پیشگیری از میگرن کمک کند.
در یک مطالعه کوچک، هر روز به افراد مبتلا به میگرن، کوآنزیم Q10 داده شد. تعداد روزهایی که میگرن داشتند بیش از 60 درصد آنها 50 درصد کاهش داشت.
CoQ10 عوارض جانبی زیادی ندارد، اگرچه ممکن است دچار ناراحتی معده یا حالت تهوع شوید. دوزهای بالاتر از 300 میلی گرم در روز ممکن است بر کبد شما تأثیر بگذارد. و اگر از وارفارین ضد انعقاد استفاده می کنید، coQ10 ممکن است اثر آن را کاهش دهد.


ملاتونین

ممکن است بعد از یک هفته پر استرس مقداری ملاتونین برای استراحت شبانه خوب مصرف کرده باشید یا برای تنظیم چرخه خواب و بیداری خود در طول دوره جت لگ مصرف کرده باشید.
ملاتونین، یک هورمون طبیعی، شبیه به ایندومتاسین، یک داروی ضد التهابی است که برای درمان درد، درد و میگرن استفاده می شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به میگرن مزمن دارای سطوح بسیار پایین ملاتونین هستند.
یک مطالعه ملاتونین را با آمی تریپتیلین (دارویی که در پیشگیری از میگرن استفاده می شود) و دارونما مقایسه کرد. نتایج آن مطالعه نشان داد که ملاتونین بهتر از دارونما در پیشگیری از میگرن است. همچنین عوارض جانبی کمتری نسبت به آمی تریپتیلین داشت و به همان اندازه موثر بود.
ملاتونین به طور کلی با بدن شما کار می کند، اما می تواند باعث خواب آلودگی در طول روز شود. در موارد نادر، می تواند باعث ناراحتی شکمی و حتی دوره های کوتاه افسردگی شود.
اگر از داروهای ضد انعقاد، سرکوب کننده سیستم ایمنی، داروهای دیابت یا قرص های ضد بارداری استفاده می کنید، با پزشک خود صحبت کنید زیرا می تواند با این داروها تداخل داشته باشد.


ویتامین B2

ویتامین B2 یا ریبوفلاوین نقش مهمی در متابولیسم غذا به انرژی دارد. غذاهایی مانند گوشت، تخم مرغ، شیر، آجیل و سبزیجات سبز منبع خوبی از این آنتی اکسیدان هستند.
در یک مطالعه قدیمی از مجله اروپایی نورولوژی، 23 شرکت کننده دوزهای بالایی از ریبوفلاوین را به مدت 6 ماه مصرف کردند. آنها گزارش دادند که هم تعداد و هم مدت سردرد پس از 3 تا 6 ماه حدود 50٪ کاهش یافته است.
یک بررسی در سال 2015 در مجله بین المللی تحقیقات ویتامین و تغذیه به این نتیجه رسید که استفاده از ویتامین B2 می تواند هم فرکانس و هم طول مدت میگرن را کاهش دهد، بدون اینکه عوارض جانبی شدیدی داشته باشد.
با این حال، دانشمندان باید تحقیقات بیشتری را روی تعداد بیشتری از افراد انجام دهند تا تعیین کنند که آیا ویتامین B2 موثر است یا خیر و نحوه عملکرد آن را درک کنند. متخصصان مغز و اعصاب آکادمی مغز و اعصاب آمریکا توصیه می کنند که افراد 400 میلی گرم (میلی گرم) در روز را به دو دوز 200 میلی گرمی تقسیم کنند.


ایمنی مکمل ها برای میگرن


اکثر مکمل‌های بدون نسخه معمولاً به خوبی تحمل می‌شوند و بی‌خطر هستند، اما در اینجا مواردی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:
همیشه قبل از شروع یک مکمل جدید با پزشک خود مشورت کنید. برخی از ویتامین ها، مواد معدنی و سایر مکمل ها می توانند با داروهایی که ممکن است مصرف می کنید تداخل داشته باشند. آنها همچنین می توانند وضعیت سلامتی موجود را وخیم کنند.
زنان باردار باید در مصرف مکمل های جدید احتیاط کنند. برخی از آنها برای زنان باردار ایمن نیستند. اگر مشکلات گوارشی (GI) دارید، یا جراحی GI انجام داده اید، باید قبل از مصرف مکمل های جدید با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است نتوانید مانند اکثر مردم آنها را جذب کنید.
همچنین به خاطر داشته باشید که وقتی مصرف مکمل جدیدی را شروع می کنید، ممکن است فوراً نتیجه ای را مشاهده نکنید. ممکن است لازم باشد قبل از اینکه متوجه فواید آن شوید، مصرف آن را حداقل یک ماه ادامه دهید.
اگر به نظر می رسد مکمل جدید شما میگرن یا وضعیت سلامت دیگری را بدتر می کند، فورا مصرف آن را قطع کرده و با پزشک خود صحبت کنید. به عنوان مثال، کافئین ممکن است به کاهش سردرد در برخی افراد کمک کند، اما ممکن است در برخی دیگر باعث ایجاد سردرد شود.
هرگز تصور نکنید که همه ویتامین‌ها، مواد معدنی و سایر مکمل‌ها بی‌خطر هستند یا از کیفیت یکسانی برخوردارند. به عنوان مثال، مصرف بیش از حد ویتامین AT Trusted Source می تواند منجر به سردرد، حالت تهوع، کما و حتی مرگ شود.
قبل از اینکه تصمیم بگیرید یک مارک مکمل یا دوز جدید را امتحان کنید، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *